skip to Main Content
0312 472 38 84 info@rasyonel.com.tr

Yangın Alarm Sistemleri

Hayatımızda istenmeyen olayların başında, şüphesiz yangınlar gelmektedir. Bu afet türünün en kötü yanı ise, olayların sonunda birçok can kaybının yaşanmasıdır.

İster konutlarınız, isterseniz iş yerleriniz için projelendireceğimiz yangın alarm sistemleri sayesinde, can ve mal kayıplarının önüne geçmeniz artık mümkün olmaktadır.

Sistemde bulunan yangın sensörleri sayesinde, sistem yangını algılar algılamaz, alarm takip merkezimizdeki uzman personellerimize bildirir ve personellerimiz olayı değerlendirerek ilgili birimlere ve size derhal haber verir.

Yangin Alarm Sistemi
Yangın Alarm Sistemleri nasıl çalışır?

Yangın Alarm Sistemleri

Ev yangın alarm sistemleri ve işyeri yangın alarm sistemleri temelde basit ve aynı mantıkla çalışır. Sistem Ortam sıcaklığını, hava yoğunluğunu, karbondioksit (CO2) ve karbon monoksit değerlerini sürekli ölçer ve istenmeyen seviyelere ulaştığında yangın alarm ikaz sesi çıkarmaya başlar. Aynı anda, isterseniz size, isterseniz belirlediğiniz kişiye bu uyarıyı telefonla aranarak veya SMS olarak gönderebilir. Sistem seçeneğine göre, yangın noktası tespit edilir ve yangın derhal sistem tarafından söndürülür.
Yangın alarm sistemleri kesintisiz olarak 7 gün 24 saat çalışabilecek ve uyarı verebilecek şekilde dizayn edilmiştir. Böylece etkin bir şekilde, yangın olaylarının önüne geçebileceksiniz.

Yangın Alarm Sistemleri kaç çeşittir?

• Kablolu Yangın Alarm Sistemleri
• Kablosuz Yangın Alarm Sistemleri
• Hibrid (Karma) Yangın Alarm Sistemleri

Yangın Alarm Sistemi Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Yangın alarm sistemlerinde, en büyük etken, şüphesiz dedektörlerdir. Yangın algılama dedektörlerinin, bir sigara dumanını bir yangın dumanından ayırt edebilecek kabiliyete sahip olması gerekmektedir. Rasyonel Group olarak tüm ürünlerimiz, yüksek teknoloji altında üretilen ürünlerdir. Bu yüzden, meydana gelebilecek yangınlarda, kuracağımız sistemler şüphesiz en etkin önleme yeteneğine sahip olacaktır.
Dedektörlerin yanında, stabil ve devamlı çalışan bir alarm takip merkezinin olması gerekmektedir.

Yangın Alarm Sistem Fiyatları

Yangın alarm sistem fiyatları, sistemde kullanılacak donanımlara göre değişkenlik gösterdiğinden sabit bir fiyat mümkün olmamaktadır. Yangın alarm sistemlerinin fiyatları için isterseniz ücretsiz eksper servisimiz size uygulanacak projeye ve kullanılacak alarm sistemine göre bir fiyat teklifi sunacaktır.

Ücretsiz keşif için online talep formunu doldurarak bizlere ulaşabilirsiniz.

Referanslarımız

Back To Top