skip to Main Content
0312 472 38 84 info@rasyonel.com.tr

CCTV Güvenlik Kamera Sistemleri

Rasyonel Group, CCTV Güvenlik Kamera Sistemleri ile Askeri Tesislerde, Kamu Kurum ve Kuruluşlarında, Petrol rafinelerinde, 400’ü aşkın petrol istasyonunda, Metrolar, Köprü ve tünellerde, Kent İzleme ve Güvenlik Sistemleri kurulumu ve Projelendirmesinde büyük referanslara sahiptir.

CCTV Güvenlik Kamera sistemleri hakkında biraz bilgi verecek olursak;
CCTV kelime anlamı ile “Kapalı Devre Televizyon” anlamına gelmektedir.
Hepimizin kaygıları arasında olan güvenlik zaafını ortadan kaldırmak için tercih edilen caydırıcı ve tespit edici özelliği olan sistemler arasındadır.

CCTV Güvenlik Kamera sistemleri her alanda kullanıldığı gibi Askeri Bölgelerde, Endüstriyel Tesislerde, Şehir-Kent İzleme sistemlerinde, Kamu ve Özel sektörde, Çevre ve Sınır Güvenliğinde, kısacası hemen hemen her alanda güvenlik tedbirlerinin en başında geliyor. Ayrıca CCTV Güvenlik kamera sistemlerinin kullanımı gün geçtikçe daha da yaygınlaşmaktadır.

cctv-kamera

CCTV Güvenlik Kamera Sistemleri kullanıldığı alanlarda çevresel şartlar, hava koşulları, kapalı alanlarda ise uygun görüntüleme için uygun açı ve aydınlatma mesafesi gibi özelliklerine göre özenle seçilmelidir. Bu seçim en doğru uzman personeller tarafından destek alınarak yapılmalıdır. Destek alınmadığı taktirde seçilen bileşenlerin yanlış yerleştirilmesi, ortama uygun ürün olmaması, vb. uyumsuzluklar nedeni ile güvenlik açığı ortaya çıkabilecektir.

CCTV Güvenlik kamera sistemi tercihleri belirlenirken dikkat edilecek diğer bir husus da Kameranın kullanıldığı alana göre özelliklerinin olmasına dikkat edilmelidir. Güvenlik Kamerasının kasasından çözünürlüğüne, Shutter (perdeleme) özelliğinden gece görüşüne kadar farklı özelliklerin tercihlerinize göre olması önemlidir. Kameraların doğru yere montaj yapılması da kamera seçimi kadar önemlidir. Hiçbir montajda kamera güneş ışığına doğru bakmamalıdır.

Kaydedilen görüntülerin saklanması da önemli seçim aralıklarındadır. Sistem seçiminde kameraların çözünürlüğü ve kaydetme hızları kayıt alanını doğrudan etkilemektedir. Kayıtların saklanmasında tek durum kamera çözünürlüğü veya FPS’ler değildir. Kayıt cihazı (NVR, DVR veya Nas)‘ın kayıtları sıkıştırma kabiliyetleri de çok önemlidir.

Tercih edilen Kamera özelliklerine göre diğer yazılımlar ile birleştirildiğinde kullanıcıya farklı hizmetler de sağlayabilecektir. Bunlar başlıca aşağıdaki gibidir.

  • Plaka tanıma sitem ve yazılımları
  • Hız kontrol ve tespit olanakları
  • Şüpheli Paket ve Durum Alarmı
  • Görüntü Analizi
ana-sayfa-alarm
ana-sayfa-alarm
ana-sayfa-alarm

Analog CCTV
Analog Kamera sistemlerinde kamera ile kayıt cihazı arasında coaxial kablo kullanılarak görüntü aktarımı sağlanan düşük çözünürlüklere sahip çözüm şeklidir.

IP CCTV
Bu teknoloji günümüzde özellikle yüksek çözünürlüğün tercih edildiği alanlar da görüntünün kameradaki algılayıcılar vasıtası ile yakalanıp dijital olarak işlenmesi mantığına dayanmaktadır. IP kameralar, UTP kablo kullanılarak görüntü aktarımı sağlanan ve elde edilen görüntünün Ağ Video Kaydedicisine (NVR) kaydedilmesi sağlanmaktadır.

Hybrid CCTV
Bu sistem, sayesinde Analog altyapıya sahip CCTV sistemlerinin IP CCTV sistemine dönüştürülerek kurulmasını sağlayan sistemlerdir. Bu sistem sayesinde mevcut alt yapı kullanılarak IP kamera görüntüsü elde edilebilmektedir.

Ücretsiz keşif için online talep formunu doldurarak bizlere ulaşabilirsiniz.

Referanslarımız

Back To Top