skip to Main Content
0312 472 38 84 info@rasyonel.com.tr

Portable Road Blocker (Taşınabilir)

Ülkemizde terör olaylarında son yıllarda şehir merkezlerinde 48 intihar saldırısı gerçekleşmiştir. Yapılan açıklamalara göre toplamda 3200’den fazla vatandaşımız yaralandı ve 631 vatandaşımız ise hayatını kaybetmiştir.

Terör konusunda hassas olan ülkemizde intihar saldırıları genellikle güvenlik açığının olduğu bölgelerde canlı bomba veya bomba yüklü araçlarla güvenlik açığı olan ses getirecek yerler seçilerek gerçekleşmektedir.

Road Blocker ve Portable Road Blocker bariyer sistemleri intihar saldırısı yapmak amacında olan terör örgütü üyelerinin kritik noktalara araç ile girmesini engellemek amacı ile tasarlanmıştır.

portable-road-blocker

Rasyonel Group teknoloji ve güvenlik sistemlerinin patentli milli ürünü olan Portable Road Blocker’ın (Taşınabilir Yükselen Yol Bloğu) en önemli avantajlarından biri taşınabilir olmasıdır. Taşınabilir yol bariyerinin mevcut bariyerlerden ayıran özellik standart Road Blockerlar kazı yapılarak monte edilmekte, Portable Road Blocker ise yolun yüzeyine kazı yapılmadan monte edilerek alt yapı maliyetlerini bertaraf etmektedir. Bu sayede Ürün kapalı (inik) pozisyondayken araç geçişlerine hız kesici kasis ihtiva edeceği için yavaş ve kontrollü geçişi sağlayacaktır. Ayrıca en büyük avantajlarından biri de istenildiği zaman de-monte edilerek bir başka yerde kullanılabilmektedir.

Portable road blocker askeri binalar, kamu binaları, elçilikler, emniyet binaları, karakol ve kontrol noktaların, özel işletmeler, Petrol rafinerileri, barajlar gibi yüksek güvenlik gerektiren yerlerde kullanılabilen ve istenildiğinde taşınabilen bir üründür

35 ton dan 65 ton aks yüküne kadar rahatlıkla dayanabilen bu cihazlar, bomba yüklü taşıt ve kamyonları durdurabilecek mekanik aksama uygun olarak imal edilmiştir.

Araç altı tarama, plaka tanıma sistemi, Kayar kapı, Bariyer sistemleri ile entegre çalışabilen uzaktan kumanda, buton, otomatik açılıp kapanabilen bu sistem, terör eylemlerine karşı en etkili çözüm yollarından biridir

Portable Road Blocker (Taşınabilir Yükselen Yol Bloğu), tamamen HARDOX özel çelik malzemelerden üretilmektedir. Her türlü araçlı suikastı önlemek için bire bir çözüm yolu olarak bilinir. PLS paneli sayesinde access kontrol sistemlerine entegre edilebilir.

Ayrıca uzaktan kumanda ile açılış kapanış gibi özellikleri de bulunmaktadır. Bunun yanı sıra GSM kontrol sistemi adı verilen sistemle de uyumlu bir şekilde çalışabilmektedir. Hidrolik olarak çalışan ve güvensiz bir şekilde gelen aracı durdurmak için bir numaralı silah olarak bilinen road blocker, Yüksek dayanıklı özel Hardox çelikten üretilen bu ürün, ortalama olarak 3 saniye ile 9 saniye arasında açılıp kapanabilmektedir. Opsiyenel olarak müşterinin isteğine bağlı çift tarafı hareketli olarak da üretilebilir. Portable Road blocker sistemleri; 2, 3, 4, 5, 6 metrelik olabilmektedir.

Referanslarımız

Back To Top