skip to Main Content
0312 472 38 84 info@rasyonel.com.tr

Yüksek Güvenlikli Mantar Bariyer

Ülkemiz stratejik konumu Avrupa, Asya ve Afrika kıtaları arasındaki köprü vazifesini görmektedir. Tabi ki bu kadar stratejik bir noktada bulunan ülkemiz terör örgütlerinin hedefi haline gelmesine en büyük etkendir.

Ülkemizde son yıllarda şehirler merkezlerimizde, askeri bölgelerde, kamu binalarında ve sansasyon yaratacak birçok noktada 48 intihar saldırısı gerçekleşti. İstatistiklere göre toplamda 3200’den fazla vatandaş yaralandı, 631 kişi ise hayatını kaybetti.

Terör konusunda çok hassas bir yapıya sahip olan ülkemizde saldırılar genellikle güvenlik açığının olduğu bölgelerde gerçekleşmektedir.

mantar-bariyer

Yüksek Güvenlikli Mantar Bariyer; Yoğun güvenlik önlemleri gerektiren yayaların yoğunlukta olduğu ve araç geçişlerinin kontrollü olması gereken sokaklar, caddeler, meydanlar, alışveriş merkezleri, tesis girişleri, bina giriş kapıları, kamu kurum ve kuruluşları, belediye ve valilik binaları vb. yerlerde kullanılırken road blocker sisteminden daha estetik görünüme sahip olduğundan dolayı yüksek güvenlikli mantar bariyer tercih edilmektedir.

Yüksek güvenlikli mantar bariyer emniyetli ve güvenli bir çevre için tasarlanmış olup yüksek hızlardaki ağır tonajlı araçları durdurma yeteneğine sahiptir.

Yüksek Güvenlikli Mantar Bariyerler, estetik ve güvenli oldukları için dikkat çekmektedir. Zemine gömülen yan yana ve belirli aralıklarla montaj edilen ve yerden yukarıya doğru hidrolik veya elektrikli pistonlar ile hareketi sağlanarak yolu izinsiz ve yetkisiz araç geçişine kapatarak o bölgede kontrollü geçiş ve güvenliği sağlamaktadır.

Üniversitelerin laboratuvarlarında yapılan analizle ve statik testler sonucunda Rasyonel Group Teknoloji ve Güvenlik sistemleri üretmiş olduğu yüksek güvenlikli mantar bariyer 7.500 kg ‘lık (7,5 ton) bir Beton kütlenin saatte 80 km hızla çarpması sonucunda kütleyi durdurmaktadır.

Tamamen milli sermayeli olan Rasyonel Group teknoloji ve güvenlik sistemleri uzman kadrosu ve idari yapısı ile birlikte milli ürünler geliştirerek kendi patentli ürünlerini imal etmektedir.

Yüksek Güvenlikli Mantar Bariyer; Plaka tanıma sistemi, araç altı tarama sistemi, uzaktan kumanda, kartlı geçiş, HGS, buton vb. geçiş sistemi ile çalışabilecek şekilde üretilebilmektedir. Mantar bariyer sistemleri müşterinin talebine göre istenilen çap ve yükseklikte üretilmektedir.

3-6 saniye arasında açılıp kapanabilen Mantar bariyerler araç saldırılarından korunmak ve yaya geçişlerini engellemeyen tek seçenektir.

Referanslarımız

Back To Top