skip to Main Content
0312 472 38 84 info@rasyonel.com.tr

Road Blocker (Yükselen Yol Bloğu)

Ülkemizde terör olaylarında 1996 yılından günümüze dek şehirlerimizde 48 intihar saldırısı gerçekleşti ve açıklanan rakamlara göre toplamda 3200’den fazla yaralandı, 631 kişi ise hayatını kaybetti.

Terör konusunda çok hassas bir yapıya sahip olan ülkemizde saldırılar genellikle güvenlik açığının olduğu bölgelerde gerçekleşmektedir.

Road blocker ve diğer bariyer sistemleri terör örgütlerinin kritik noktalara girmesini engellemek amacı ile tasarlanmış ve günümüzün vaz geçilmez güvenlik önlemleri arasında gelmektedir.

road-blocker

Rasyonel Group Teknoloji ve Güvenlik sistemlerinin üretmiş olduğu Road Blocker; askeri binalar, kamu binaları, elçilikler, emniyet binaları, karakol ve kontrol noktaların, özel işletmeler, Petrol rafinerileri, barajlar gibi yüksek güvenlik gerektiren yerlerde kullanılabilen cihazlardır. Rasyonel group tarafından üretilen Road blocker 35 ton dan 65 ton aks yüküne kadar rahatlıkla dayanabilir şekilde tasarlanmış olup bu cihazlar, bomba yüklü taşıt ve kamyonları durdurabilecek mekanik aksama uygun olarak imal edilmiştir.

Araç altı tarama, plaka tanıma sistemi, Kayar kapı, mantar bariyer, kollu Bariyer, kartlı geçiş sistemleri, HGS, parmak izi ve yüz tanıma sistemleri ile entegre çalışabilen uzaktan kumanda, buton, otomatik açılıp kapanabilen bu sistem, terör eylemlerine karşı en etkili çözüm yollarından biridir.

Road Blocker (Yükselen Yol Bloğu) , tamamen özel çelik malzemelerden üretilmektedir. Her türlü araçlı suikastı önlemek için bire bir çözüm yolu olarak bilinir. Rasyonel group, ürünlerinde PLS paneli sayesinde access kontrol sistemlerine entegre edilebilir ve yönetilebilir. Kullanılan PLS üzerindeki ekranda ürün durumu ve uyarıları müşteriye bilgi olarak sunulmaktadır.

Ayrıca uzaktan kumanda ile açılıp kapana bilme gibi özellikleri de bulunmaktadır. Bunun yanı sıra opsiyonel olarak GSM kontrol sistemi ile uyumlu bir şekilde çalışabilmektedir. Hidrolik sistem aracılığı ile çalışan elektronik kontrol mekanizmaları ile güven teşkil etmeyen aracı durdurmayı amaçlayan ve görevini başarı ile tamamlayan en önemli güvenlik sistemlerinden biridir.

Rasyonel Group tasarlamış olduğu Road Blocker, Yüksek dayanıklı özel Hardox çelikten üretilmekte olup bu ürün, ortalama olarak 3 saniye ile 9 saniye arasında açılıp kapanabilmektedir.

Road blocker sistemleri, müşterinin taleplerine ve yapılan keşiflere göre 2, 3, 4, 5, 6 metre olabilmektedir.

Referanslarımız

Back To Top